Helicobacter pylori – zaawansowany naturalny protokół eliminacji bakterii bytującej w układzie pokarmowym

Helicobacter pylori to bakteria, która po dostaniu się do organizmu człowieka, może prowadzić do występowania wielu chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, m.in.: zapalenia błony śluzowej żołądka, choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, a także zwiększa ryzyko rozwoju nowotworów żołądka, zwłaszcza chłoniaków.

Objawy zakażania Helicobacter pylori

U niektórych osób zakażonych infekcja przebiega bezobjawowo. W terminologii medycznej określa się, że osoby te zmagają się z fenotypem łagodnego zapalenia błony śluzowej żołądka (jest to zapalenie „proste”, które można wykryć tylko w badaniu mikroskopowym). Zapalenie to przebiega bez istotnych zmian w wydzielaniu kwasu solnego i nie niesie za sobą ryzyka choroby.

U innych osób (szacuje się, że u ok. 10-20 procent osób zakażonych) bakteria może być przyczyną problemów żołądkowychH. pylori wytwarza enzym zwany ureazą, który rozkłada mocznik do amoniaku i dwutlenku węgla, przez co zobojętnia sok żołądkowy.

Oprócz tego bakteria produkuje także inne substancje, które powodują stan zapalny mogący doprowadzić do zaniku błony śluzowej żołądka (zapalenie zanikowe). U tych osób diagnozuje się wrzody dwunastnicy i wrzody w części przedodźwiernikowej żołądka – schorzenia, które charakteryzują się zwiększonym wydzielaniem gastryny i kwasu solnego.

W ten sposób bakteria najczęściej wywołuje objawy ostrego nieżytu żołądka, tj.:

  • niestrawność,
  • wzdęcia,
  • ból w nadbrzuszu (przypominające bóle wrzodowe)
  • nudności, wymioty,
  • gorączka,
  • pogorszenie samopoczucia,
  • biegunka.

Jak diagnozuje się zakażenie bakterią Helicobacter pylori?

Zakażenie bakterią H. pylori może zostać zdiagnozowane na podstawie kilku badań. Najprostsze i najmniej inwazyjne jest wykonanie domowego testu na obecność przeciwciał swoistych bakterii w krwi. Badanie to pozwala samodzielnie sprawdzić, czy w naszym organizmie znajdują się groźne bakterie; w przypadku uzyskania pozytywnego wyniku wskazane jest skorzystanie z innych, laboratoryjnych metod diagnostycznych np. także bezinwazyjnego testu oddechowego, który pozwala wykryć obecność mocznika w wydychanym powietrzu.

Inne metody diagnozowania zakażenia to m.in. badanie kału na obecność antygenów bakterii H. pylori oraz badanie histopatologiczne pobranego w czasie gastroskopii wycinka błony śluzowej żołądka.

Opis leczenia bakterii za pomocą protokłu eliminacji bakterii bytującej w układzie pokarmowym

Cały protokół należy stosować 3 miesiące, aby mieć pewność, że infekcja nie wróci…

Mastyks
Jedna z podstawowych substancji protokołu – nie daje skuteczności 100% wyleczenia każdego mimo to jest niezbędną substancją protokołu. Jest to żywica z drzewa pistacjowego, która posiada silne właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Wg. badań (wprawdzie niewielkich) już samo zastosowanie mastyksu w pełni uzdrowiło wysoki % osób z grupy poddanej testom. Dawkowanie 3×1 kaps 40min przed posiłkiem – do dostania na iherb.com (link podany na samym dole artykułu).

NAC (n-acetyl cysteina)
Rozwala biofilm bakteryjny helicobactera dzięki czemu składniki aktywne supli i jedzenia które spożywasz na ta bakterie są w stanie ja unicestwić. To właśnie dzięki biofilmowi omawiana bakteria jest w stanie przeżyć w momencie kiedy jest wytwarzany kwas żołądkowy. Wg. badań NAC zdecydowanie pomaga zwiększyć lekoodporność vs pylori. Dawkowanie 3x dziennie po 500-600mg na 30-40min przed posiłkiem.

Lukrecja
Koniecznie wersja do ssania – lepiej absorbowana. Zawiera ona substancje regulujące stężenie prostaglandyn w układzie pokarmowym. Prostaglandyny z kolei regulują wydzielanie śluzu chroniącego tkanki w żołądku. Także kwas lukrecjowy (glicyryzyna), flawonoidy, kwas glicyrytynowy, monoglukuronid kwasu glicyrytynowego działają korzystnie na układ pokarmowy. Flawonoidy zawarte w lukrecji wykazują działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, w tym przeciw Helicobacter pylori. Działanie hamujące wzrost tego drobnoustroju wykazuje także kwas glicyretynowy. Dawkowanie 3 x dziennie.

Herbatka ziołowa anty pylori

Badania pokazują że takie produkty jak imbir, żeń szeń czy zielona herbata posiadają wysoką skuteczność vs helicobater (zmieszać wszystko w 1 kubku stosując świeży imbir ,żen szeń sypany a zielona herbata koniecznie bio, aby nie narażać się na absorbcje metali ciężkich).

Prebiotyki – Sacharomyces Boulardii
Drożdżak odporny na działanie antybiotyków i kwasu żołądkowego, który będzie działał osłonnie na błonę śluzową  jelita cienkiego i żołądka – notorycznie podrażnianych przez pylori. Stosować wg. zaleceń producenta danego preparatu.

Olej z czarnuszki

W literaturze na dole udowodnione działanie vs pylori.

Olej z oregano
Produkt diety/suplement wspomagający leczenie. Stosowanie wg. producentów kilka kropel dodawanych do wody 2x dziennie.

 

Ekstrakt z pestek grejpfruta

Citrosept lub griposept. Wg. badań bardzo skuteczny na helicobactera.  Stosowanie 15-30kropel (zależnie od producenta) 3x dziennie najlepiej z małą dawką jakiegoś soku świeżo wyciśniętego.

Kiełki brokuł
Zawierają silny związek bakteriobójczy – sulforafan który podawany w dawce 70gram kiełków dziennie w ciagu 2 miesięcy jest wstanie wybić pylori. Można je dostać np. w biedronce.

Sok z główki kapusty
Oczywiście nie na raz – podzielić na 4 części i pić codziennie sok z 1/4. Absolutny super killer na pyroli i podstawa naturalnego leczenia.

Witamina C, Witamina E i selen
Zmniejsza ryzyko pojawienia się raka żołądka spowodowanego już zaleczoną infekcją h.pylori. Ta kombinacja antyoksydantów została przebadana na dużej grupie ludzi w testach naukowych. Pacjenci otrzymywali 250mg witaminy C, 100jednostek witaminy E w postaci alfa tokoferoluoraz selen (37.5 mikrograma) lub placebo – brane 2 razy dziennie. Po 7.5 roku od infekcji zostali przeleczeni dodatkowo antybiotykiem amoksycylina z dodatkiem inhibitora pompy protonowej. Doszli oni do wniosku że suplementacja w/w antyoksydantami statystycznie znacząco zredukowała ryzyko śmierci na raka żołądka i przełyku. Polecam witamine C w postaci flavovitu C 2x 1tabletka dziennie, witamina E i selen może być w postaci porządnej multiwitaminy.

Kurkumina
Składnik kurkumy – potwierdzono naukowo, że posiada właściwości zatrzymania namnażania się bakteri pylori – zdecydowanie polecam stosować ją z odrobiną pieprzu i oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia na zimno(dodatkowe właściwości bakteriobójcze jak i zwiększające wchłanianie kurkuminy w jelitach).

Kwercytyna
Flawonoid zawarty w czosnku, cebuli, winogronach, truskawkach czy też jabłkach wg. badań świetnie wspiera leczenia- to teraz będą między innymi Twoje podstawowe dodatki do diety. Dodawać jak najczęściej i jak najwięcej do posiłków.

Ocet jabłkowy
Zażywany w ilości 1 łyżeczka na szklankę wody jak najczęściej zwiększając ilość kwasu żołądkowego nie daje po prostu żyć temu intruzowi.

Fermentowane jedzenie
Kiszona kapusta, kiszony ogórek czy też kefirek z bakteriami fermentacji mlekowej są extremalnie pomocne w anihilacji tej dokuczliwej bakterii – bakterie zawarte w kiszonkach będą trzymały pylori pod kontrolą. Polecam aby każdy spożywany posiłek składał się z jednego z w/w produktu diety.

Probiotyki w kapsułkach
– Saccharomyces boularii CNCM I – 745 dawkowanie  750 – 1000 mg dziennie przez 4 tygodnie

– Lactibiane – kompozycja dwuszczepowa:

Lactiplantibacillus plantarum LA 301

Lactibacillus salivarius LA 302

dawkowanie: 2 tygodnie – tydzień przerwy i 2 tygodnie.

 

Materiał opracowany przez dietetyka Sylwię Wawryk-Wróbel.

 

 

 

Źródła:

https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/helicobacter-pylori-objawy-zakazenia-ukladu-pokarmowego-aa-cjr2-SoRr-NgC5.html

KOMENTARZE OSÓB, KTÓRE ZASTOSOWAŁY PROTOKÓŁ:

Helicobacter pylori – zaawansowany naturalny protokół eliminacji bakteri bytującej w ukł.pokarmowym


zakazenia.org.pl/index.php?okno=7&id=926&art_type=22
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4481371/
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4635158/
ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4316960/
ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19879118
jnci.oxfordjournals.org/content/104/6/488.long
solgar.pl/wiedza/profilaktyka-i-leczenie/lukrecja-na-ratunek-chorym-na-wrzody-zoladka
rynekzdrowia.pl/Nauka/Kielki-brokula-zwalczaja-bakterie-powodujaca-raka-zoladka,6047,9.html
pl.iherb.com/Nutricology-Mastic-Gum-120-Veggie-Caps/3450
naturalhealthadvisory.com/daily/natural-health-101/4-step-h-pylori-natural-treatment-protocol/

ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2632137/

ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15246236

greenmedinfo.com/blog/black-seed-remedy-everything-death?page=2#_edn3

Eyad M Salem, Talay Yar, Abdullah O Bamosa, Abdulaziz Al-Quorain, Mohamed I Yasawy, Raed M Alsulaiman, Muhammad A Randhawa. Comparative study of Nigella Sativa and triple therapy in eradication of Helicobacter Pylori in patients with non-ulcer dyspepsiaSaudi J Gastroenterol. 2010 Jul-Sep;16(3):207-14. PMID: 20616418

healthimpactnews.com/2013/16-more-reasons-black-seed-is-the-remedy-for-everything-but-death/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *